Občas dostáváme dotazy na to, jak by se vlastně měly textilní vazáky čistit. Sepsali jsme proto pro Vás jednoduchý přehled o tom, jak by čištění mělo probíhat a čemu se naopak vyvarovat!
Popruhy nesmějí být vystaveny chemikáliím, které by mohly narušit jejich strukturu.
Mnoho syntetických materiálů, které jsou používány pro výrobu popruhů jsou velmi podobné s textiliemi využívanými při výrobě běžného oblečení. Běžné organické prostředky používané pro čištění oblečení lze proto často využít i pro čištění popruhů firmy Pavlínek. Složení oděvů často zahrnuje nylon či polyester, z tohoto důvodu jsou čisticí prostředky speciálně vyvinuty, aby nepoškodily jejich strukturu. Výrobky z aramidových materiálů lze čistit obdobným způsobem.
Pro čištění popruhů ze syntetických materiálů lze použít běžný prací prášek, který je kompatibilní se syntetickými materiály /zejména s nylonem a polyesterem/. Na odolné skvrny použijte prostředek na čištění koberců či čalounění - i zde je nutné zkontrolovat, že prostředky jsou kompatibilní se syntetickými vlákny /zejména s nylonem a polyesterem/. Je rovněž možné využít prostředky na suché čištění.
Vyvarujte se užití bělidel a bělicích přípravků! Zejména nylon může být tímto silným okysličovadlem výrazně degradován.
Je třeba se vyvarovat postupům a nepoužívat nástroje, které by mohly narušit nebo mechanicky poškodit strukturu popruhů.
Popruhy nesmí být vystaveny teplotám překračující výrobcem uvedené limity.
Vysokotlaká čisticí zařízení mohou být použita na části syntetických popruhů, které přímo nenesou náklad. Čištění ihned ukončete, pokud povrchový materiál začne vykazovat známky poškození.
Mějte na paměti, že použití vysokotlakého způsobu čištění může uspíšit ztrátu barvy popruhu. Je-li retence barev důležitá, vyvarujte se zcela užití této metody čištění.
Vyvarujte se praní popruhů a roundslingů (vinutých smyček) v pračce. Při opakovaném praní dochází ke snížení odolnosti produktu.
Metody sušení